Moderní Byt - Hradec Králové

Případové studie

Typ: Interiér bytu Typ projektu: Rekonstrukce Typ pokoje: Koupelny Styl: Moderní Cena: 500 000 - 2 000 000

O celkovou rekonstrukci svého bytu jsem požádala společnost FINEZZA design s tím, že splní mé požadavky za vhodný čas, náklady a vizuálně vše sladí. Po předložení 3D foto-vizualizací, jsem jim mohla s klidem vše přenechat a odcestovat. V průběhu celé realizace se mnou byli v kontaktu, o všem mě informovali a každý problém řešili s mojí osobou. Ve finále při předání jsem byla nad míru spokojena až na drobnosti a vše dopadlo naprosto podle mých představ.

Moderní Byt - Hradec Králové

Průběh realizace

Klientka se na nás obrátila s požadavkem na celkovou rekonstrukci panelového bytu sedmého podlaží v Hradci Králové.
Technický stav prostoru umožnil změnit dispoziční řešení bytu a vytvořit interiér, který klientce padnul přímo na míru.

Po schválení finální podoby mohla klientka bez starostí odjet do zahraničí a vložit veškerou důvěru do našeho týmu Finezza, který se postaral o celý průběh realizace. Nejdříve bylo nutné vypracovanou technickou dokumentaci nechat schválit příslušnými úřady a bytovým družstvem. Poté již mohla nastat samotná demontáž původního vybavení (kuchyňská linka, koupelna, atd.) a zahájení stavebních prací v délce 1,5 měsíce. Samotná realizace nového interiéru trvala 30 dní, po kterém nastoupil finální úklid a předání klíčů spokojené klientce.

 

Interiér

Jednotícím prvkem celého prostoru je podlaha z marmolea a kombinace nábytkových materiálů dřevodekoru s bílým leskem. Toto spojení vyzařuje příjemným a velice čistým dojmem, navíc působí nadčasově a lze jej jednoduše kombinovat s ostatními zařizovacími prvky.

V celém interiéru byly pro úsporu prostoru použity pouzdrové dveře.  Výměně se nevyhnuly ani dveře vchodové, které byly nahrazeny za dveře bezpečnostní, navržené ve stejném stylu jako dveře bytové.
Ve vstupním prostoru se nachází dostatek úložného místa. Díky podnikání klientky v kosmetické sféře je tato část interiéru hojně využívána jejími zákaznicemi, s čímž bylo počítáno i pro bezkolizní provoz a návaznost na kosmetickou místnost.

Centrem bytu je obývací pokoj propojený s kuchyňským koutem a jídelnou.  Prostor v sobě odráží moderní a účelné zařízení. Výrazným prvkem je použití betonové dekorační stěrky. Samotná kuchyňská linka, provedená v bílém lesku, je doplněna skleněnou zadní deskou, které koresponduje s čistotou vybavení.

Zajímavé detaily

Klientka má velice oblíbenou firmu Swarovski, jejíž krystaly jsou vsazeny do keramických obkladů koupelny, čímž evokují tekoucí vodu. Pro umocnění relaxace je ve sprchovém koutě použita speciální sprchová hlavice se zabudovaným dynamem, které dokáže barevně nasvětlit proudící vodu dle nálady a přání uživatelky.

Protože je klientka milovnicí koček, bylo myšleno i na vytvoření vhodného vybavení pro zvířecí miláčky. Oblíbené kočičí stromy byly umístěny v ložnici a také v lodžii. Ta byla zároveň bezrámově zasklena a vybavena podlahovým vytápěním, které umožní užívat tento prostor i v zimních měsících.