Výpis článků

DESIGN KOUČING

Navrhněte a zařiďte interiér sami!
My s Vámi projdeme celým procesem, povedeme Vás a naučíme, jak se to dělá.

Proč vůbec designový koučing existuje a co to je?

Již několik přátel nás oslovilo s tím, že by svým přátelům nebo i sobě rádi zařídili interiér, a že od nás nechtějí úplně design, ale vlastně by jen od nás rádi pár rad, naše zkušenosti a pomoci s tím, jak se správně rozhodovat mezi těmi milióny produktů, které jsou dnes na trhu. Tato rozhodnutí, zkušenosti a rady jsou přávě podstatné v tom, jak bude budoucí interiér vypadat a jak se v něm bude uživatelům bydlet po příštích 20 let.

Pro koho je design koučing určen?

Pro kohokoliv, koho baví interiérový design a kdo si chce zkusit navrhnout interiér, ať již sobě, nebo komukoliv jinému ze svého okolí.
 

Mnoho lidí je fandou do interiérového designu.
Design je hra, a kdo z nás si nehraje rád?

Design koučing je propojením vzdělávání v interiérovém designu a self-managementu při rekonstrukci nebo zařizování nového interiéru. Design kouč nerozhoduje o líbí/nelíbí, kupuji/nekupuji, tohle ponechává pouze na koučované osobě. Design kouč vede klienta v tom, aby pochopil podstatná pravidla pro výběr, pochopil souvislosti mezi designy prvků, znal kritéria kvality u produktů, pochopil cenovou politiku dodavatelů, sdílí vlastní, mnohdy těžce nabyté profesionální zkušenosti atp. 

Rozhodnutí, kterou cestou se vydáte je již na Vás samotném.


Co zažijete a co se naučíte?

Společně s design koučem rozložíte navrhovaný interiér do jednotlivých kapitol. Každá kapitola má svá kriteria, která je nutno na začátku pojmenovat – cenová, časová a kvalitativní. Z tohoto a samotných požadavků tvořitele se pak odvine, jaký design sebude tvořit. Design kouč Vám pomůže, abyste našla/našel sama sebe a svůj styl.

Povede Vás v rozhodnutích a naučíte se společně:

  • co se Vám líbí,
  • jaké máte osobní preference v designu,
  • naučí Vás rozeznávat materiály a jejich kvalitu,
  • naučí Vás práci s barvami a jejich vzájemné kombinování v závislosti na Vaší psychologii,
  • pomůže s výběrem kvalitního dodavatele a naučí Vás měřit kvalitu,
  • co ve Vašich požadavcích znamená poměr cena X požadovaný výkon?
  • jak se řídí realizace interiéru, jak se tvoří harmonogram realizace,
  • jak se řídí finance při realizaci,
  • jak má být interiér dokončen, doladěn a dodekorován.

 

Jaký je postup? Kolik to stojí?

Důležité je, abyste si byli jisti, že má Váš potenciální kouč dostatek zkušeností a má Vám opravdu co předat. Proto je první setkání s koučem zdarma a obě strany musí nabýt pocit, že synergie bude fungovat. Následně zpracováváme nabídku na konzultační služby a po její odsouhlasení se ihned naplánuje první společný workshop.

Design koučing je služba, která se řídí počtem hodin strávených společnou komunikací. Vždy, po první schůzce, připravujeme ucelený balíček, který je v celém množství výhodnější, než samostatné ceníkové sazby.

V naší společnosti nabízí design koučing tito profesionálové:


Příklad sample boardu